Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowa wdzięczności torunianki po przeprowadzonej interwencji

Data publikacji 10.02.2023

Mieszkanka Torunia osobiście złożyła na ręce tamtejszego komendanta miejskiego podziękowania dla funkcjonariuszy „patrolówki” ze śródmiejskiego komisariatu sierż. Justyny Małeckiej i sierż. Patryka Drybczewskiego. Kobieta wyraziła słowa uznania za rozwiązanie jej problemu, dotyczącego zakłócania spokoju i profesjonalnie przeprowadzoną interwencję.

W miniony wtorek, 07.02.2023 r., o rozmowę z Komendantem Miejskim Policji w Toruniu poprosiła mieszkanka miasta. Kobieta, podczas spotkania, wyjaśniła, że miała problem z osobami, które miały ją nachodzić. W związku z tym  pod koniec grudnia ubiegłego roku zgłosiła interwencję. Relacjonowała, że była tego dnia mocno zestresowana, ponieważ okoliczności były dla niej niecodzienne. Na wezwanie przybyli sierż. Justyna Małecka i sierż. Patryk Drybczewski ze śródmiejskiego komisariatu. Mundurowi wysłuchali jej, wytłumaczyli, jak zgodnie z przepisami powinna postępować w sytuacji, w której się znalazła, okazali jej wsparcie i sprawili, że pomimo początkowo silnego zdenerwowania wyciszyła się. Policjanci przeprowadzili także rozmowę z osobami, które miały niepokoić zgłaszającą. Interwencja przyniosła pozytywny skutek, torunianka odzyskała poczucie bezpieczeństwa i spokój.

Kobieta była tak wdzięczna za skuteczną pomoc, jaką uzyskała, że postanowiła osobiście przekazać szefowi toruńskich policjantów pisemne podziękowania dla funkcjonariuszy.

"Dzięki ich szybkiej reakcji interwencja zakończyła się szybko i pomyślnie (…) Otrzymałam pomoc, wsparcie oraz zainteresowanie moim stanem zdrowia z ich strony. (…) Czuję się dumna, że dzięki tak wzorowej postawie Policji w naszym mieście, mogę się czuć bezpiecznie".

Policjanci każdego dnia z zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki, nie oczekując w zamian słów uznania, jednak tego typu podziękowania zawsze są niezwykle miłe.

"Pomagamy i chronimy" to motto, które przyświeca naszej służbie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony