Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Blachowni wspólnie ze strażakami odnaleźli wyziębionego 49-latka

Data publikacji 13.02.2023

W niedzielę rano dyżurny z Blachowni został powiadomiony o zaginięciu 49-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna zaginął poprzedniego dnia i nie wrócił na noc do domu. Policjanci, wspólnie ze strażakami, po niespełna 2 godzinach intensywnych poszukiwań, odnaleźli zaginionego. Mężczyzna w stanie hipotermii trafił do szpitala.

Gdy w grę wchodzi życie lub zdrowie drugiego człowieka, służby mobilizują się natychmiast i podejmują działania adekwatne do występującego zagrożenia.

W niedzielę rano (12.02.2023)  policjanci z Blachowni otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 49-letniego mieszkańca gminy Blachownia. Z uwagi na stan zdrowia zaginionego i istniejące realne zagrożenie dla jego życia rozpoczęli intensywne poszukiwania. Liczyła się każda sekunda.

Policjanci zaangażowali do działań strażaków z państwowej straży pożarnej i ościennych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dzięki podjętym w krótkim czasie działaniom, służby pracujące na miejscu odnalazły zaginionego mężczyznę po niespełna 2 godzinach od przyjęcia zawiadomienia. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb wyziębiony mężczyzna, który noc spędził na terenie nieużytków rolnych w Łojkach, w ostatniej chwili trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

(KWP w Katowicach / kp)

  • działania ratownicze podczas poszukiwań zaginionego - na zdjęciu straż pożarna quadem ciągnie przyczepkę, a na niej zaginionego
  • na zdjęciu zaginiony na noszach przykryty kocem termicznym, przy nim stoją ratownicy medyczni
  • na zdjęciu policjantka rozmawia ze strażakami, w tle woź strażacki
Powrót na górę strony