Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli wyziębionej seniorce

Data publikacji 13.02.2023

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią, kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam, gdzie jest łamane prawo. Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. Tak było kilka dni temu, kiedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim w mroźną noc zauważyli wyziębioną 82-letnią kobietę. Natychmiast zaopiekowali się nią i przekazali pod opiekę bliskich.

Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych w temperaturze bliskiej zeru. Dlatego w sezonie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz często jest ujemna, szczególną uwagę poświęcamy osobom, które mogą być narażone na jej skutki.

Podczas każdej służby patrolujemy ulice i sprawdzamy miejsca, gdzie mogą przebywać potrzebujące osoby. Tym razem w trakcie nocnej zmiany około godziny 1:00 w jednej z miejscowości w gminie Olszanka policjanci z Lewina Brzeskiego zauważyli starszą kobietę. Na zewnątrz termometr wskazywał - 8°C. Seniorka była bez wierzchniej odzieży, zziębnięta i nie potrafiła wytłumaczyć co w środku nocy robi na zewnątrz. Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się 82-latką i umieścili w radiowozie, gdzie starsza kobieta mogła się schronić przed mrozem. Ustalili jej tożsamość, miejsce zamieszkanie i pojechali pod właściwy adres. Na miejscu zastali domowników i pod ich opiekę przekazali seniorkę.

Gdy mamy informację, że ktoś jest narażony na wyziębienie natychmiast reagujmy. Pamiętajmy również o samotnych sąsiadach i bliskich. Odwiedźmy ich czasem, sprawdźmy, czy u nich wszystko w porządku. Nie bądźmy obojętni, kiedy wiemy, że tuż obok mieszka ktoś, kto może potrzebować naszej pomocy. Tak niewiele to kosztuje, a może się okazać, że nasze zainteresowanie uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony