Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 100 tysięcy złotych

Data publikacji 14.02.2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około 100 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie skontrolowali wytypowane punkty handlowe na terenie koszalińskiej giełdy towarowo-samochodwej. Podczas kontroli policjanci ujawnili trzy stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli około 231 sztuk odzieży oznaczonej nielegalnie zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na około 100 tysiące złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku 63,46 i 43 lata niebawem usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
  • zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
  • zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
  • zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
Powrót na górę strony