Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Dębna w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 15.02.2023

Mundurowy z Komisariatu Policji w Dębnie w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 26-latek kierował BMW mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje Sąd.

Funkcjonariusz z dębnowskiego Komisariatu Policji będąc po służbie zatrzymał pijanego mężczyznę, który poruszał się po drodze publicznej swoim samochodem. Policjant jadąc samochodem na trasie Boleszkowice-Wysoka zwrócił uwagę na jadący przed nim pojazd marki BMW, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Mundurowy podejrzewając, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu zatrzymał kierującego, wyciągnął kluczyki ze stacyjki a następnie ujął mężczyznę. Policjant o całej sytuacji powiadomił dyżurnego KPP w Myśliborzu, który na miejsce skierował patrol. W trakcie rozmowy kierujący pojazdem BMW przyznał się, że tego dnia spożywał alkohol. Wykonane badanie potwierdziło, że 26-letni mieszkaniec Powiatu gryfińskiego w swoim organiźmie posiada blisko 2,5 promila alkoholu. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów okazało się, że 26-latek od 2021 roku do 2025 roku posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara wysokiej grzywny, oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony