Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł busa, uciekał przed policjantami i uderzył w inne auto, zaraz po tym został zatrzymany

Data publikacji 15.02.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którzy podejrzany jest o kradzież pojazdu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wartość auta oszacowano na pod 40 tysięcy złotych. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu odzyskali skradziony pojazd. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień i podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież pojazdu oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

13 lutego 2023 roku, około godziny 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o kradzieży pojazdu marki VW Transporter. Do zdarzenia doszło na parkingu pod jednym z dyskontów spożywczych w Mysłakowicach. Kierowca busa jechał wraz z grupą kolarzy, a gdy jeden z nich źle się poczuł, mężczyzna na parkingu wysiadł na chwilę z auta, aby sprawdzić co dzieje się z rowerzystą. Ten moment wykorzystał 34-latek, wsiadł do auta i odjechał. Wartość skradzionego auta oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych.

Dyżurny o przestępstwie powiadomił patrole, które rozpoczęły poszukiwanie pojazdu i mężczyzny podejrzewanego o jego kradzież. Kilkanaście minut po zgłoszeniu funkcjonariusze poszukiwany pojazd zauważyli na drodze krajowej nr 3 w Radomierzu i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował i nadal kontynuował jazdę. Kilka minut później uderzył w pojazd jadący przed nim, a zaraz po tym został zatrzymany. Kierującym okazał się 34-letni jeleniogórzanin. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on być pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie również za to przestępstwo.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Zdjęcia z wideorejestratora - pościg
  • Zdjęcia z wideorejestratora - pościg
  • Zdjęcia z wideorejestratora - pościg

Opis filmu: Film przedstawia pościg i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież busa. Za uciekającym kierowcą pojazdu marki VW Transporter jedzie radiowóz na włączonych sygnałach. Kierowca busa ucieka, po drodze wyprzedza pojazdy, po kilku sekundach widać, jak kierowca busa uderza w jadący przed nim pojazd marki Ford. Zaraz po tym nadjeżdżają oznakowane radiowozy , a kierowca busa zostaje zatrzymany. Film trawa 0.55 sekund.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.29 MB)

Pliki do pobrania

  • 24.65 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony