Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomogli nam policjanci z Wydziału Kryminalnego KP Wrocław-Krzyki”

Data publikacji 16.02.2023

„Ta sytuacja pozwoliła mi uwierzyć w polską Policję. I nie chodzi mi o samo odnalezienie syna, ale o to, że otrzymaliśmy pomoc…” - to cytat z korespondencji pochodzącej od wdzięcznych rodziców odnalezionego nastolatka. Podziękowania związane są z działaniami funkcjonariuszy pionu kryminalnego z komisariatu przy ulicy Ślężnej zaangażowanych w poszukiwania ich zaginionego syna, cierpiącego na depresję. Ich treść potwierdza pełne oddanie codziennej służbie i gotowość do podejmowania natychmiastowych działań na rzecz ratowania ludzkiego życia przez wrocławskich policjantów.

Wrocławscy funkcjonariusze codziennie podejmują kilkaset interwencji, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska oraz całego powiatu. Wśród działań podejmowanych przez policjantów są te, które związane są wprost z ratowaniem ludzkiego życia. Do jednej z takich sytuacji doszło w ostatnim czasie.

Tak właśnie było w przypadku zgłoszenia o zaginięciu nastolatka, które otrzymali policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach. Załamani rodzice chłopca, który cierpi na depresję, zwrócili się o pomoc właśnie do funkcjonariuszy z tej jednostki.

Z okoliczności związanych z zaginięciem, jakie ustalili policjanci, wynikało, że może mu grozić niebezpieczeństwo. Natychmiast podjęte zostały działania poszukiwawcze, w które szczególnie zaangażowali się policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. „Ich wspólna praca zakończyła się sukcesem i nasz syn wrócił do domu” pisze w swojej korespondencji wdzięczny ojciec chłopca.

Po raz kolejny policjanci pokazali, że oprócz reagowania na przestępstwa i wykroczenia w swojej codziennej służbie niosą pomoc, dbając o tę najwyższą, bezcenną wartość, jaką jest ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony