Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęście sprzyja przygotowanym – ćwiczenia CBŚP

Data publikacji 23.02.2023

Można by powiedzieć, że słowa Paula Coelho „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie” nieustannie przyświecają policjantom CBŚP z grupy realizacyjnej, którzy kiedy nie przeprowadzają realizacji – permanentnie ćwiczą, podnosząc stale swoje umiejętności. Tym razem doskonalili technikę jazdy pojazdami w bardzo trudnych, zimowych warunkach drogowych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji realizują cykl szkoleń specjalistycznych w ramach projektu szkoleniowego pt.: "Taktyka CBŚP w sytuacji kryzysowej powstałej w wyniku aktywności terrorystycznej", finansowanego z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W szkoleniach biorą udział policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy zajmują się zatrzymywaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Tematem ostatniego szkolenia było doskonalenie umiejętności kierowania samochodem o podwyższonych parametrach technicznych odpowiadającym parametrom pojazdów znajdujących się na wyposażeniu CBŚP. Trening został przeprowadzony w bardzo trudnych warunkach zimowych na górskich trasach i specjalnie do tego celu przygotowanych torach.

Szkolenie to stanowi preludium do realizacji kolejnego etapu projektu, który ma na celu doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

(CBŚP / mw)

Film Ćwiczenia CBŚP

Pobierz plik Ćwiczenia CBŚP (format mp4 - rozmiar 45.22 MB)

Powrót na górę strony