Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli młodej kobiecie będącej w kryzysie

Gdy do dzielnicowych z Pragi Północ dotarła niepokojąca informacja o młodej kobiecie, która potrzebuje pomocy, bardzo szybko zjawili się w jej mieszkaniu. Policjanci wykazali dużą empatię dla problemów, z jakimi zmagała się młoda kobieta. Obdarzyli ją wsparciem, wysłuchali i zaoferowali pomoc w rozwiązaniu jej trudnej sytuacji. Na koniec kobieta podziękowała mundurowym za ich pomoc. Pamiętaj! Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy! Kiedy dostrzeżesz niepokojące sygnały w jego zachowaniu, reaguj!

W środę, 22.02.2023 roku, około 14.00 dzielnicowi z Pragi Północ otrzymali informację, że mieszkanka dzielnicy przeżywa kryzys i potrzebuje pomocy. Zgłoszenie pochodziło od jej zaniepokojonej koleżanki.

Aspirant sztabowy Krzysztof Malinowski i starszy sierżant Emil Majchrzak bardzo szybko zjawili się pod wskazanym adresem i dotarli do mieszkania 25-latki. Kobieta mieszkała sama. Jej postawa faktycznie potwierdzała, że zmaga się z trudną sytuacją. Aspirant sztabowy Krzysztof Malinowski zaczął z nią spokojną rozmowę, był empatyczny, wykazał zrozumienie dla jej słów. Młoda kobieta czując wsparcie, jakim obdarzyli ją policjanci wyjaśniła, z jakimi problemami zmaga się każdego dnia.

Dzielnicowi słuchali uważnie, nie osądzali jej. Przekonywali 25-latkę, by skorzystała z profesjonalnego wsparcia. Poinformowali, gdzie może je uzyskać. Zaproponowali też swoją pomoc.

Gdy na miejscu zjawili się ratownicy, kobieta podziękowała mundurowym za ich wsparcie. Na jej twarzy pojawił się też uśmiech.

Dzielnicowi w rozmowie z rodzicami młodej kobiety przekazali, by objęli córkę szczególną troską.

Jeśli widzisz, że ktoś nie radzi sobie z problemami, emocjami i że wprost wypowiada swoje intencje zachowaj wtedy spokój, nie lekceważ emocji tej osoby. Wysłuchaj i dopytuj, starając się dowiedzieć, jak możesz jej pomóc.

Jeśli obawiasz się, że czyjeś życie jest rzeczywiście zagrożone – nie wahaj się i dzwoń na 112!

plakat z numerami pod którymi można szukać pomocy

(KSP / mw)

Powrót na górę strony