Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymała nietrzeźwego w czasie wolnym od służby

Data publikacji 27.02.2023

1,3 promila alkoholu miał w organizmie 40-latek, którego w piątek w Opatowie, w czasie wolnym od służby, zatrzymała policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Uwagę mundurowej zwrócił niebezpieczny sposób jazdy toyoty poruszającej się w tym samym kierunku, w którym podróżowała policjantka. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

To, że czujność i rozwaga to podstawowe składowe warunkujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym i fakt, że policjantem się jest nie tylko po przekroczeniu budynku komendy i ubraniu służbowego munduru udowodniła sierż. sztab. Klaudia Maciejewska, funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Policjantka w miniony piątek, podróżując w czasie wolnym od służby po drogach powiatu opatowskiego, na krajowej 74. zauważyła, że jadąca przed nią toyota zbliżająca się do Opatowa wykonuje niebezpieczne manewry, które zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Zgłosiła ten fakt niezwłocznie na numer alarmowy, a następnie przy pierwszej możliwej sposobności, kiedy kierujący zatrzymał się na skrzyżowaniu podeszła do niego, aby sprawdzić, co było powodem takiego zachowania. Po otworzeniu drzwi okazało się, że od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Policjantka, nie wahając się ani chwili, unieruchomiła pojazd i zabrała kierującemu kluczyki, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Wcześniejsze zgłoszenie sytuacji na numer alarmowy pozwoliło umundurowanym policjantom na niezwłoczne dotarcie na miejsce zdarzenia. Poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości, które wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierującym okazał się 40-latek z województwa podkarpackiego. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. 40-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony