Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała poszukiwanego

Data publikacji 27.02.2023

Po raz kolejny policjantka Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach udowodniła, że policjantem, zgodnie z rotą ślubowania jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Funkcjonariuszka wykazując się ogromną czujnością, będąc w czasie wolnym od służby wskazała poszukiwanego mężczyznę, który został zatrzymany przez patrol policji.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 lutego 2023 roku w Chechle Pierwszym. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego pabianickiej komendy w czasie wolnym od służby zauważyła volkswagena na znanych jej numerach rejestracyjnych, który  był nieprawidłowo zaparkowany przy drodze wojewódzkiej. Posterunkowa Natalia Grzanka skojarzyła, ze pojazdem tym porusza się poszukiwany mężczyzna. O zaistniałej sytuacji powiadomiła dyżurnego jednostki. Koledzy udzielili jej wsparcia przy zatrzymaniu. Na siedzeniu kierowcy spał mężczyzna. Po wylegitymowaniu potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszki. Był to 51-letni pabianiczanin poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pabianiczanin został zatrzymany w policyjnym areszcie skąd został przewieziony do aresztu śledczego. Odpowie także za wykroczenie.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony