Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjant po służbie uratował jej życie

Data publikacji 27.02.2023

Zielonogórski policjant pracujący w służbach operacyjnych, już po raz kolejny, będąc w czasie wolnym, zareagował na sytuację wymagającą policyjnej interwencji. Kilka tygodni wcześniej, aż dwukrotnie zauważył i zatrzymał poszukiwanych mężczyzn, a tym razem uratował kobietę, która chciała skoczyć z wiaduktu.

Zielonogórscy policjanci przyzwyczaili nas już do tego, że swoją służbę traktują z ogromnym zaangażowaniem i również w czasie wolnym lub w trakcie urlopu zachowują czujność i profesjonalizm nie zapominając o swoich zadaniach. Wiedzą, że doskonała okazja do zatrzymana sprawcy przestępstwa lub pomocy osobie w potrzebie może się pojawić o każdej porze dnia i nocy, w najbardziej niespodziewanym momencie. Dlatego też, nawet będąc poza służbą zachowują czujność, przez co dostrzegają rzeczy i sytuacje niezauważane przez innych.

Tak było i tym razem. Policjant pracujący na co dzień w służbach kryminalnych, wracając po zakupach do domu, zauważył kobietę stojącą na wiadukcie za barierką zabezpieczającą. Wokół odbywał się normalny ruch pojazdów, jednak nikt nie zareagował, ani też nie powiadomił służb ratunkowych. Policjant zadziałał instynktownie. Zaparkował swój samochód w pewnej odległości, a następnie podbiegł w taki sposób, żeby kobieta go nie widziała. Błyskawicznie chwycił ją i wciągnął za barierki. Rozemocjonowana kobieta rozpłakała się…

O całym incydencie policjant powiadomił dyżurnego policji, który skierował na miejsce patrol. Kobieta opowiedziała policjantom, że do podjęcia tak desperackiego kroku skłoniła ją sytuacja osobista oraz różne okoliczności związane z problemami i nieporozumieniami rodzinnymi. Nie mogąc sobie poradzić z problemami i nie znajdując pomocy, ani właściwego rozwiązania zdecydowała się na taki krok. Mundurowi zaopiekowali się kobietą, udzieli pomocy, a następnie trafiła pod opiekę lekarza.

Wspomniany policjant to młody funkcjonariusz, który służbę w Policji pełni od 7 lat. W tym czasie dał się poznać, jako zaangażowany funkcjonariusz, który dodatkowo już wielokrotnie pokazywał, że policjantem jest 24 godziny na dobę. Na swoim koncie ma zatrzymania osób poszukiwanych, zatrzymywanie sprawców kradzieży, ale także ratowanie życia. Ponadto policjant kontynuuje rodzinną tradycję, ponieważ jego ojciec też był policjantem zielonogórskiej komendy miejskiej.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • radiowóz policyjny na wiadukcie
  • umundurowani policjanci stoją przy radiowozie
  • umundurowani policjanci stoją przy radiowozie
Powrót na górę strony