Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym „Śnieżny Dekalog”

Data publikacji 28.02.2023

Koniec ferii zimowych w ostatnich województwach spowodował powrót dzieci do szkół. Od poniedziałku wypoczęci najmłodsi, z nowymi siłami rozpoczynają II semestr. Jeszcze przez chwilę zostanie z nami okres zimowy oraz trwać będzie ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. To dobry czas na zatrzymanie wspomnień i pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z Partnerami.

Partnerami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy, którego celami są: promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

W ogólnopolskim konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do dnia 3 marca 2023 r. pracy plastycznej lub max. 60-sekundowego spotu filmowego, promującego bezpieczne uprawianie sportów zimowych, w tym narciarstwo oraz snowboard wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna na adres:

Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Śnieżny Dekalog”

Więcej informacji na temat akcji, regulamin konkursu oraz karty uczestnictwa można znaleźć na podstronie policja.pl: Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Partnerów.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace i filmy.

(Biuro Prewencji KGP / mw)

 

  • Policjant rozdaje narciarzom ulotki
  • Policjanci i strażacy pozują z dziećmi
  • Dzieci ze szkółki narciarskiej pozują z policjantami
  • Policjanci z narciarzami na stoku
  • Policyjne stoisko profilaktyczne przy stoku narciarskim
  • Policyjne stoisko profilaktyczne przy stoku narciarskim
  • Policjant rozdaje dzieciom ulotki
  • Policjanci z narciarzami na stoku
  • grupa osób i narciarzy na stoku, z boku widać tyłem ustawionego policjanta, który ma na plecach napis: Policja patrol narciarski
Powrót na górę strony