Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

128 km/h w zabudowanym i wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej”. Kierowca Lamborghini stracił prawo jazdy

Data publikacji 28.02.2023

Prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Patrole ruchu drogowego każdego dnia zapewniają bezpieczeństwo na drodze. W ciągu jedno dnia zatrzymali trzykrotnie prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, w miejscu obowiązywania „pięćdziesiątki”. Niechlubny rekordzista na liczniku miał aż 128 kilometrów na godzinę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ujawniają szereg wykroczeń, które popełniają kierujący. Tylko jednego dnia zatrzymali trzech kierujących samochodami osobowymi, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

W Żaganiu na ulicy Lotników Alianckich, kierujący samochodem osobowym Lamborghini najpierw wyprzedził inne pojazdy w tym nieoznakowany radiowóz w miejscu obowiązywania znaku P-4 „linia podwójnie ciągła”, a następnie kontynuował dalszą jazdę poruszając się z prędkością 128 kilometrów na godzinę, gdzie przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. 49-letni kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To niejedna dotkliwa kara. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 1200 zł za przekroczenie „podwójnej ciągłej”.

W miejscowości Czerna 30-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford na liczniku miał 112 kilometrów na godzinę. Za popełnione wykroczenie również stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz będzie musiał zapłacić mandat karny w kwocie 2000 złotych. W miejscowości Kartowice w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę zatrzymano 23-letniego kierującego samochodem osobowym marki Audi, który na liczniku miał 95. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy i będzie musiał zapłacić mandat w kwocie 1500 złotych.  

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z konsekwencjami.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Obraz wideorejestratora pojazd przekracza prędkość w terenie zabudowanym
  • Obraz z wideorejestratora pojazd wyprzedza w miejscu niedozwolonym
  • Obraz z wideorejestratora pojazd wyprzedza w miejscu niedozwolonym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.71 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony