Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koleni pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich doprowadził do zderzenia pojazdów, a inny jechał ponad 100 km/h przez miejscowość

Data publikacji 28.02.2023

Zielonogórscy policjanci bardzo często przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu oraz konsekwentnie eliminują pijanych kierowców. Podczas minionego weekendu zatrzymali siedmiu kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich doprowadził do zderzenia pojazdów, a inny jechał ponad 100 km/h przez miejscowość.

Zielonogórscy policjanci od wielu już lat prowadzą działania, aby eliminować z dróg kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Działania i kontrole stanu trzeźwości spotykają się z ogromną aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty – coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu. Niestety policjanci podczas patrolowania miasta czy powiatu ciągle zatrzymują osoby kierujące po alkoholu lub narkotykach. Tylko podczas minionego weekendu mundurowi zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu  kierujących po alkoholu.

Podczas minionego weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali aż sześciu kierujących, którzy popełnili przestępstwo – kierowali pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Na Trasie Północnej zatrzymali 28-latka, który miał ponad promil, a na ulicy 1 Maja 68-latka kierującego renaultem, który „wydmuchał” 1,2 promila. Natomiast na szczególne napiętnowanie zasługuje zachowanie dwóch innych kierujących.

Na ulicy Sikorskiego zatrzymali 20-latka, który doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Przybyli na miejsce policjanci, podczas ustalania okoliczności zdarzenia, przeprowadzili badanie na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że młody, niedoświadczony kierowca, prowadził pojazd mając promil alkoholu. Natomiast niechlubnym rekordzistą okazał się 34-letni kierujący hyundaiem. Mężczyzna został namierzony przez policjantów z grupy SPEED, gdy jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 101 kilometrów na godzinę. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące już za popełnione wykroczenie, a dodatkowo będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo – jazdę w stanie nietrzeźwości. 34-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Film Nagranie z monitoringu

Pobierz plik Nagranie z monitoringu (format mp4 - rozmiar 21.26 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony