Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną starszą kobietę

Data publikacji 01.03.2023

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 86-latki, która wyszła z domu i przez kilka godzin nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni o los kobiety bliscy powiadomili wadowicką komendę Policji.

27 lutego br., tuż po godz. 20.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach został powiadomiony o zaginięciu 86-letniej mieszkanki gminy Spytkowice. Z ustaleń policjantów wynikało, że starsza kobieta wyszła z domu w godzinach popołudniowych i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Nie nawiązała też kontaktu z rodziną.

W poszukiwania zaginionej zaangażowani zostali policjanci z Wadowic, Brzeźnicy i Spytkowic. Włączono również przewodnika z psem tropiącym. Komunikat z rysopisem przekazany został wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie powiatu wadowickiego.Sprawdzono szpitale i miejski monitoring. W wyniku intensywnej penetracji terenu gminy Spytkowice, kryminalni z Wadowic odnaleźli seniorkę leżąca na ziemi w pobliżu nasypu kolejowego w Spytkowicach. Nieopodal leżał rower kobiety. 86-latka była przemarznięta. Starsza pani trafiła do szpitala.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony