Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wrocławskich policjantów uczestniczących w misji humanitarnej w Ukrainie

Data publikacji 01.03.2023

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski spotkał się z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu uczestniczącymi w misji humanitarnej w Ukrainie. Szef dolnośląskiej Policji podziękował za wykonanie niezwykle ważnego i niebezpiecznego zadania.

Wczoraj w Izbie Pamięci imienia nadkomisarza Policji Państwowej Piotra Jurczaka Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, której ideą jest godne i interesujące w swojej formie kultywowanie pamięci o policjantach II RP oraz propagowanie wiedzy na temat historii i pracy Policji, odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami, którym szef dolnośląskiej Policji chciał szczególnie podziękować za ostatnie miesiące ich pracy.

Celem prawie 5-miesięcznej misji było wsparcie ukraińskich służb w rozminowywaniu oraz neutralizowaniu materiałów wybuchowych pozostawionych przez rosyjskie wojska na terenach zamieszkałych przez ludność cywilną.

Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Wesołowski w towarzystwie Naczelnika Wydziału Prezydialnego kom. Arkadiusza Majcherka w oficjalnej części uroczystości podziękował funkcjonariuszom wyrażając podziw i wielkie uznanie dla ich odwagi i męstwa. Słowa uznania trafiły również do Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu mł. insp. Wojciecha Żmii, który wspólnie z funkcjonariuszami spędził ostatnie miesiące poza granicami Polski i dzięki któremu cała drużyna doskonale wywiązała się z powierzonych im zadań.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Na zdjęciu Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski przyjmuje meldunek od dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu.
  • Na zdjęciu plakietka z napisem Polski Kontyngent Policyjny w Ukrainie. W tle policjanci.
  • Na zdjęciu Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski przemawia do funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu uczestniczących w misji humanitarnej w Ukrainie.
  • Na zdjęciu funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu uczestniczący w misji humanitarnej w Ukrainie stojący w szeregu tyłem do robiącego zdjęci i przemawiający do nich Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski.
  • Na zdjęciu medal w kształcie krzyża, który otrzymali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu uczestniczący w misji humanitarnej w Ukrainie.
  • Na zdjęciu funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu uczestniczący w misji humanitarnej w Ukrainie na spotkaniu z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu.
Powrót na górę strony