Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze i Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP

Data publikacji 03.03.2023

Każdy policjant niezależnie od zajmowanego stanowiska reaguje podobnie na osoby, które popełniają przestępstwa. 2 marca bieżącego roku na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Ptaszków, Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze mł. insp. Adam Jacek Pilch wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZP w Kamiennej Górze st. asp. Mariuszem Mrówką, zatrzymali do kontroli samochód, którego kierujący miał problem z zachowaniem prawidłowego toru jazdy. Ich czujność pozwoliła na zakończenie niebezpiecznej podróży 61-latka, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu.

Wstępując w szeregi Policji większość funkcjonariuszy zaczyna swoją drogę od pełnienia służby w komórkach patrolowo-interwencyjnych, gdzie kształtują się podstawowe postawy i nawyki. Mundurowi każdego pionu, niezależnie od zajmowanego stanowiska, we krwi mają natychmiastowe działanie w sytuacji zagrożenia i podejrzenia popełnienia przestępstwa.

W czwartek, 2 marca 2023 roku na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Ptaszków około godziny 14.00, Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze mł. insp. Adam Jacek Pilch wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZP w Kamiennej Górze st. asp. Mariuszem Mrówką, zauważyli poruszający się samochód, którego kierujący miał zdecydowane problemy z zachowaniem prawidłowego toru jazdy.

Jak się okazało za kierownicą siedział nietrzeźwy 61-latek. Badanie trzeźwości mieszkańca powiatu kamiennogórskiego przeprowadzone przez wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego wykazało u niego ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie teraz za swój występek przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie bądź potencjalnym mordercą – nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu lub innych środkach!

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony