Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla strzegomskich policjantów za udzieloną pomoc

Data publikacji 03.03.2023

Policjanci podczas codziennej służby wielokrotnie mierzą się z wyzwaniami, których ceną jest życie lub śmierć innej osoby. Ważne jest w takich chwilach zachowanie zimnej krwi i wykorzystanie całego swojego doświadczenia. Strzegomscy policjanci aspirant Rafał Gmyrek oraz aspirant Paweł Kiełbowicz doskonale poradzili sobie w sytuacji, gdy życie innej osoby wisiało na włosku. Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Dariusza Wesołowskiego wpłynęły podziękowania od mamy poszkodowanego w zdarzeniu mieszkańca Strzegomia, który dzięki mundurowym może dalej cieszyć się życiem.

Niniejszym składam najserdeczniejsze podziękowania dwóm funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Strzegomiu: starszemu dzielnicowemu aspirantowi Rafałowi Gmyrek oraz starszemu dzielnicowemu aspirantowi Pawłowi Kiełbowiczowi za ich pomoc w ratowaniu życia i zdrowia mojego syna […].

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w dniu 12.09.2022r. W godzinach porannych, wówczas podczas cięcia drewna mój syn doznał poważnego urazu kończyny górnej polegającego na ciężkim przerwaniu naczyń tętniczych na wewnętrznej długości ręki. Ponieważ w tym czasie na Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Strzegomiu nie było karetki Pogotowia (była na wyjeździe) do akcji ratunkowej w pierwszej kolejności przystąpili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu, tj. wyżej wymienieni Pan Rafał Gmyrek i Pan Paweł Kiełbowicz. Natychmiast podjęli czynności ratujące życie mojego syna, w ten sposób, że szybko i skutecznie oraz trafnie zadecydowali o zastosowaniu opaski uciskowej – stazy taktycznej, która zapobiegła masywnemu krwotokowi i ciężkiemu wykrwawieniu mojego syna, tym samym skutecznie zatamowali krwotok.

Dzięki natychmiastowej i niezwykle profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej podjętej przez funkcjonariuszy nie doszło do masywnego krwotoku, który zagrażał utratą życia lub zdrowia mojego syna. Gdyby nie udzielona przez funkcjonariuszy pomoc mój syn nie miałby szansy na przeżycie. Przewidywany czas przyjazdu karetki na miejsce wynosił wówczas ok. 30 minut.

Pana pracownicy w mojej ocenie zasługują na podziękowanie ze strony mojej rodziny i również z tego powodu składam wyrazy uznania i podziękowania za wzorową postawę i profesjonalizm w podejmowanych działaniach. Korzystając z okazji życzę wielu sukcesów w wykonywanej pracy a także spokojnej służby i zadowolenia z wykonywanych obowiązków, również wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony