Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na ulicy dostał zawału. Z pomocą ruszyli policjanci

Policjanci z 7. komisariatu w Lublinie uratowali 72-latka, który na ulicy dostał zawału. Mężczyzna leżał nieprzytomny na chodniku. Mundurowi szybko podjęli reanimację oraz wezwali na miejsce karetkę. Na szczęście pomoc przyszła o czasie i udało się uratować życie mężczyzny. Reakcja policjantów spotkała się z podziękowaniami ze strony rodziny mieszkańca Lublina.

Wczoraj, 02.03.2022 roku, policjanci z 7. komisariatu sierż. szt. Dawid Czubak oraz sierż. Mirosław Orłowski pełnili służbę patrolową na ulicach Lublina. Około godziny 11.30 przejeżdżając Aleją Kraśnicką zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę. Funkcjonariusze od razu zareagowali i zatrzymali radiowóz. Gdy podeszli bliżej zauważyli, że jest nieprzytomny. Mundurowi od razu udrożnili mu drogi oddechowe i rozpoczęli działania reanimacyjne. Po około minucie poszkodowany odzyskał świadomość i zaczął sam oddychać. Funkcjonariusze zajęli się 72-latkiem do czasu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia.

Ratownicy zbadali mieszkańca Lublina i stwierdzili, że przeszedł zawał serca. Na szczęście pomoc przyszła w odpowiednim momencie i udało się uratować życie 72-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Reakcja policjantów spotkała się z podziękowaniami ze strony rodziny poszkodowanego.

(KWP  w lublinie / mw)

Powrót na górę strony