Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za kradzież samochodu i posiadanie narkotyków

Data publikacji 03.03.2023

Szamotulscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież samochodu. Podejrzani decyzją sądu trafili do aresztu. Dzięki pracy funkcjonariuszy skradziona mazda warta około 50 tysięcy złotych została odzyskana.

W nocy z 20 na 21 lutego br. policjanci z szamotulskiej patrolówki nabrali podejrzeń, że Mazda CX-3 pozostawiona na parkingu w miejscowości Przecław może pochodzić z kradzieży. Po sprawdzeniu samochodu mundurowi zauważyli, że numer rejestracyjny widniejący na tablicy różni się od tego na nalepce kontrolnej znajdującej się na podszybiu. Po sprawdzeniu numerów w systemach policyjnych okazało się, że tablice rejestracyjne przypisane są do innego samochodu, natomiast zaparkowana mazda została skradziona 17 lutego w Poznaniu.

O tym fakcie policjanci poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował szamotulskich kryminalnych. Pracując nad sprawą, jeszcze tej samej nocy operacyjni zatrzymali trzy osoby mające związek z kradzieżą pojazdu. Podejrzani przyjechali po auto, jednak nie udało im się nim odjechać. Zostali zaskoczeni obecnością policjantów na miejscu i z Przecławia trafili do szamotulskiej komendy Policji. Byli to dwaj mieszkańcy Poznania w wieku 25 i 33 lat oraz 30-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

W samochodzie, którym przyjechali, policjanci zabezpieczyli m.in. sprzęt służący do zagłuszania sygnału GPS oraz środki odurzające i substancje psychotropowe. Z ustaleń wynikało, że narkotyki należały do 33-letniego poznaniaka. Dodatkowo, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 30-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki.

Zebrany przez policjantów na tym etapie postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży samochodu poprzez włamanie. Dodatkowo dwóch z nich usłyszało też zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych.

Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia, za posiadanie narkotyków do 3 lat.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony