Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz z OPP w Szczecinie podczas urlopu zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 07.03.2023

Szybka i sprawna reakcja st. asp. Pawła Świerzyńskiego zakończyła niebezpieczną jazdę 62- latka. Kierujący mercedesem prowadził pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W piątkowe popołudnie, 03.03.2023 roku, funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie st. asp. Paweł Świerzyński znajdując się przy ulicy Do Rajkowa w Szczecinie zauważył jadący przed nim czarny pojazd marki Mercedes, którego kierujący w sposób niewłaściwy poruszał się po drodze. Kierujący mercedesem często bez powodu hamował, gwałtownie zmieniał prędkość jazdy, chwilowo poruszał się zygzakiem. Ta sytuacja zaniepokoiła funkcjonariusza i wzbudziła podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant zatrzymał pojazd, dając kierującemu uprzednio sygnały światłami drogowymi oraz klaksonem. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a na zadawane pytanie odpowiadał bełkotliwą mową.

Funkcjonariusz natychmiast podjął kroki uniemożliwiające 62-latkowi dalszą jazdę: wyłączył silnik pojazdu, zabezpieczył kluczyki i powiadomił o całej sytuacji dyżurnego.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach i przebadali 62-letniego mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierujący miał 3,36 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może usłyszeć zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony