Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka jadąc po służbie do domu zatrzymała nietrzeźwego kierowcę z sądowym zakazem

Data publikacji 07.03.2023

Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie jadąc po służbie do domu drogą ekspresową w stronę Nowogardu zauważyła samochód marki Nissan, którego kierujący jechał po całej osi jezdni. Okazało się, że 52- letni kierowca był nietrzeźwy a ponadto posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Zwykłe czynności dnia codziennego mogą zamienić się dla policjanta w sytuację, w której będzie musiał podjąć czynności służbowe. Przekonała się o tym szczecińska funkcjonariuszka służąca na co dzień w Ogniwie Patrolowo- Interwencyjnym WP KMP w Szczecinie.

Wracała samochodem do domu po zakończonej służbie. Na wysokości Klinisk Wielkich zauważyła samochód jadący po całej osi jezdni, po obu pasach ruchu, którego kierujący nie zachowywał prostego toru jazdy.

Po zjechaniu z ronda w stronę Goleniowa wyprzedziła nissana i bezpiecznie zmusiła jego kierowcę do zatrzymania się. Jednak mężczyzna, widząc odznakę policyjną w ręku policjantki,  natychmiast ruszył. Funkcjonariuszka natychmiast kontynuowała jazdę za tym samochodem.

Kierowca nissana zjechał następnie na pobocze i się zatrzymał. Policjantka podbiegła do auta i zabrała kierującemu kluczyki. Okazało się, 52- latek był nietrzeźwy. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Na miejsce przyjechali mundurowi z Goleniowa, którzy przewieźli mężczyznę do Komendy. Teraz 52- latek odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Odpowiedzialne za to było zachowanie policjantki, której postępowanie pozwoliło na wyeliminowanie z drogi kolejnego potencjalnego zabójcy.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony