Podlaski policjant na podium Mistrzostw Polski w trójboju RAW

Data publikacji 07.03.2023

Na co dzień policjant białostockiego Oddziału Prewencji Policji, po służbie - sportowiec. Podczas Mistrzostw Polski w trójboju siłowym federacji 3x3 RAW został wicemistrzem w kategorii służb mundurowych powyżej 100 kilogramów. Natomiast rywalizując z ponad 30 zawodnikami w kategorii open, uplasował się na 3 miejscu. To kolejne sukcesy sierżanta Grzegorza Rólki w ogólnopolskich zawodach.

Sierżant Grzegorz Rólka z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku został wicemistrzem w trójboju siłowym federacji 3x3 RAW w kategorii powyżej 100 kg służb mundurowych. Natomiast w klasyfikacji open, rywalizując z ponad 30 zawodnikami, zajął 3 miejsce. Podczas mistrzostw Polski, które odbyły się w weekend w Jaworznie, zmierzył się on w trójboju siłowym RAW, wyciskaniu leżąc RAW oraz martwym ciągu RAW. Grzegorz, podczas finału zrobił przysiad ze sztangą o wadze 255 kg, wycisnął 175 kg i podniósł 290 kg w martwym ciągu. To już kolejne sukcesy naszego policjanta na ogólnopolskich zawodach.

Grzegorz od blisko 4 lat jest policjantem. Od najmłodszych lat, każdą wolną chwilę, poświęca na aktywność fizyczną. Wiele lat grał w klubie piłkarskim, ale jego pasją są sporty siłowe. Trenował dwubój olimpijski, a od ponad 2 lat swoją uwagę skupia na trójboju siłowym. Startował w szeregu imprez sportowych, w tym w IV Otwartych Mistrzostw Polski w Martwym Ciągu RAW, podczas których wywalczył 3 medale i pokazał, że w służbach mundurowych nie ma sobie równych.

Grzegorz, jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko w trójboju siłowym RAW.