Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą wyniósł mężczyznę z płonącego pustostanu

Data publikacji 07.03.2023

Odwagą i zdecydowaniem w działaniu wykazał się funkcjonariusz z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą st. post. Mateusz Kończalik, który narażając własne życie jeszcze przed dotarciem na miejsce strażaków, bez chwili zawahania wbiegł do środka pomieszczenia i z zadymionego pustostanu ewakuował mężczyznę, który nie był w stanie wyjść na zewnątrz o własnych siłach.

Interwencje związane z pomaganiem potrzebującym oraz ratowaniem ludzkiego życia są wpisane w scenariusz policyjnych służb. Sytuacja, która miała miejsce ostatnio podkreśla, że główną rolą policjantów jest ratowanie wartości nadrzędnej, jaką jest ludzkie życie.

Radiooperator telefonu 997 otrzymał informację, że doszło do pożaru pustostanu. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Jako pierwsi dotarli funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą , st.post. Mateusz Kończalik oraz post. Karolina Daśko.

Policjant widząc wydobywający się ogień i dym bez wahania wszedł do środka, aby sprawdzić, czy ktoś znajduje się wewnątrz. Funkcjonariusz w piwnicy zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. 56-latek nie był w stanie o własnych siłach wyjść na zewnątrz, dlatego też został wyniesiony przez policjanta, a następnie przewieziony do szpitala.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza akcja ratunkowa tego policjanta. W sierpniu ubiegłego roku st. post  Mateusz Kończalik również uratował życie seniorki.

Poniżej szczegóły:

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony