Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg policjantów. Kierowca bez uprawnień, pasażer poszukiwany. W tle narkotyki

Data publikacji 09.03.2023

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu na zakazie, bez uprawnień, za posiadanie narkotyków odpowiadać przed sądem będzie 30 - letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Lekkomyślny 30 - latek wiózł pasażera, który był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w kieszeni kierowcy woreczek strunowy z metamfetaminą. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło tuż po północy (8 marca). Patrol prewencji monitorujący stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego na trasie prowadzącej ze Wschowy do Olbrachcic zainteresował się jadącym z naprzeciwka fordem transitem, którego tor jazdy był nierówny.

Kierowca forda na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył. Wschowscy mundurowi postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Zawrócili i udali za nim. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca forda podjął ucieczkę, nie reagował na wydawane sygnały do zatrzymania się. Po kilku minutach w miejscowości Zbarzewo kierowca forda wjechał na drogę leśną. Z uwagi na grząską, leśną nawierzchnię uciekający pojazd zwolnił co pozwoliło wschowskim mundurowym na zatrzymanie kierowcy, który wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Zatrzymany w pojeździe 35- letni pasażer, mieszkaniec gminy Wschowa jak się okazało poszukiwany był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Wschowscy policjanci w trakcie wykonywania czynności ujawnili przy 30 - letnim kierowcy woreczek strunowy z białym proszkiem, którym okazała się metamfetamina. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenie dla osób zatrzymanych. W najbliższym czasie usłyszą zarzuty.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.66 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony