Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny

Data publikacji 13.03.2023

Rzeszowscy policjanci przeprowadzili resuscytację u mężczyzny, który nagle źle się poczuł i stracił przytomność. Właściwa reakcja i współpraca funkcjonariuszy z patrolu pozwoliły przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe.

W sobotę po godzinie 12.00 policyjny partol z komisariatu na Baranówce udał się na interwencję na ulicę Słoneczny Stok. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę. W pewnej chwili 40-latek powiedział, że odczuwa promieniujący ból w klatce piersiowej i duszności. Zdążył jeszcze powiedzieć, że leczy się kardiologicznie, po czym stracił przytomności.

Mundurowi bez chwili zwłoki przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Jeden z nich sprawdził funkcje życiowe mężczyzny. Gdy stwierdził brak oddechu, niezwłocznie podjął reanimację, wykonując masaż serca. W tym czasie drugi z policjantów powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe.

W trakcie wykonywania masażu serca 40-latek odzyskał oddech oraz przytomność. Policjanci opiekowali się nim do momentu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Dzięki szybkiemu działaniu policjantów i profesjonalnie udzielonej pierwszej pomoc udało się uratować życie mężczyzny.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony