Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek zatrzymany za oszustwo metodą "na policjanta"

Data publikacji 13.03.2023

14500 złotych, 2500 dolarów amerykańskich i 500 euro oto pieniądze, które dzięki ogromnej czujności dyżurnego z komisariatu w Wawrze oraz błyskawicznej reakcji i skutecznym działaniom tamtejszych kryminalnych pozostały u małżeństwa seniorów, a nie trafiły do oszustów. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 15-latka. Nastolatek wpadł w ręce stróżów prawa w momencie, kiedy przyszedł odebrać gotówkę od starszego małżeństwa. Warto podkreślić, że seniorzy również wykazali się czujnością i w porę powiadomili Policję. Nieletni decyzją sądu został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Kiedy do komisariatu w Wawrze zatelefonowała starsza kobieta i opowiedziała niepokojącą sytuację, z ktorą właśnie wspólnie z mężem się zmagają, czujność dyżurnego okazała się bezcenna. Natychmiast skojarzył, że zgłaszająca i jej mąż  za chwilę mogą stać się ofiarami oszustów działających metodą  "na policjanta".  Dyżurny w pierwszej kolejności uspokoił rozmówczynię, poinformował ją o dalszym toku postępowania, a następnie przekazał wszystkie informacje kryminalnym, którzy natychmiast podjęli działania.

Niezbędne były szybkie ustalenia, zweryfikowanie wszystkich informacji i przygotowanie zasadzki. Policjanci nie zapomnieli oczywiście o zapewnieniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa pokrzywdzonym seniorom.

Operacyjni czekali we wskazanym miejscu, gdzie miała zjawić się osoba po odbiór gotówki, a chodziło o 14500 złotych, 2500 dolarów amerykańskich i 500 euro. Wszystko potoczyło się błyskawicznie i zgodnie z planem. Kryminalni zatrzymali 15-latka, który wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami chciał oszukać starsze małżeństwo .

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej zgromadzili materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.  15-latek usłyszał zarzut, sąd zdecydował o umieszczeniu go w ośrodku wychowawczym na okres 3 miesięcy.

(KSP)

  • budynek komendy rejonowej Policji Warszawa VII
Powrót na górę strony