Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczone kolektory słoneczne warte 160 tysięcy złotych - policjanci zatrzymali mężczyznę, który naraził szkołę na straty

Data publikacji 13.03.2023

Zielonogórscy kryminalni z Komisariatu II Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wspólnie z innymi osobami kolektorów słonecznych na dachu zespołu szkół w Czerwieńsku. Dyrekcja szkoły wyceniła wartość zniszczonego mienia na około 160 tysięcy złotych. Trwają działania w sprawie zatrzymania pozostałych osób odpowiedzialnych za te zdarzenia, natomiast podejrzany usłyszał już zarzuty karne.

We wtorek (7 lutego) w Czerwieńsku doszło do bulwersującego zdarzenia. Trzy osoby z nieznanej weszły na dach zespołu szkół w Czerwieńsku, gdzie uszkodzili i zniszczyli zamontowane tam kolektory słoneczne. Wartość uszkodzonego mienia szkoła wyceniła na około 160 tysięcy złotych. Dzięki skutecznym policyjnym działaniom oraz współpracą z burmistrzem Czerwieńska i władzami szkoły, policjanci służby kryminalnej wytypowali osoby, które mogą być odpowiedzialne za to zdarzenie i zatrzymali jedną z nich. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Czerwieńska, znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Do sprawy jako materiał dowodowy został też zabezpieczony monitoring. Nagrania z kamer monitorujących pomogły policjantom w ustaleniu przebiegu i okoliczności zdarzenia. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili tożsamość pozostałych osób, które są odpowiedzialne za to przestępstwo. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania jeszcze dwóch pozostałych osób. 

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, który to czyn został zakwalifikowany jako wybryk chuligański, co skutkuje podwyższeniem dolnej granicy zagrożenia karą. Mężczyźnie grozi od 4,5 miesiąca do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Uszkodzone kolektory słoneczne.
  • Uszkodzone kolektory słoneczne.
  • Uszkodzone kolektory słoneczne.
  • Zniszczone kolektory słoneczne.
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.5 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony