Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z krakowskiej komendy powiatowej zatrzymali oszustów

Data publikacji 14.03.2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mężczyźni wpadli tuż po dokonanym przestępstwie na 71-latce z powiatu wadowickiego, od której wyłudzili ponad 100 000 zł. Policjanci z Wadowic przejęli zatrzymanych i na podstawie posiadanych dowodów przedstawili im zarzuty. Teraz oszuści najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów.  Ustalili, że 28- i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Ponadto wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. 10 marca br. policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie.  

Zatrzymani mężczyźni wówczas mieli przy sobie reklamówkę wypełnioną gotówką w kwocie 109 tysięcy złotych. Kryminalni z powiatu krakowskiego w porozumieniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że zabezpieczona przy sprawcach  gotówka pochodzi z oszustwa, dokonanego przez nich tego dnia metodą „na wypadek wnuczka”, na szkodę 71-letniej kobiety z powiatu wadowickiego. 28 i 31-latka przejęli więc wadowiccy śledczy, którzy na podstawie posiadanych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzut oszustwa.

Wczoraj (13 marca br.) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara zwiększona o połowę, czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony