Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie mężczyzny było zagrożone - policjanci z Wyszkowa ruszyli z pomocą

Data publikacji 14.03.2023

Kiedy do dyżurnego wyszkowskiej komendy dotarła informacja o mężczyźnie, którego życie było zagrożone, mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Dzięki ich reakcji mieszkaniec powiatu wyszkowskiego szybko został odnaleziony.

Na policjantów z Wyszkowa zawsze można liczyć. W wielu przypadkach funkcjonariusze, aby nieść pomoc osobom pilnie potrzebującym, np. podczas poszukiwań zaginionych osób pozostają w służbie po godzinach swojej służby.

Nie inaczej było podczas minionego weekendu, kiedy to na stanowisko dyżurnego wyszkowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o 25-letnim mieszkańcu powiatu wyszkowskiego, który wyszedł z domu. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało jasno, że ma myśli samobójcze w związku z tym trzeba go szybko odnaleźć.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Komunikat wraz z rysopisem został przekazany wszystkim patrolom, które rozpoczęły poszukiwania zaginionego mężczyzny. Podjęte wysiłki funkcjonariuszy przyniosły oczekiwany efekt, mężczyzna został odnaleziony w niespełna półtorej godziny od otrzymania zgłoszenia.

To następna policyjna akcja, która miała miejsce tylko na przestrzeni ostatnich kilku dni, dzięki której uratowano ludzkie życie.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Dane kontaktowe do instytucji i organizacji udzielających pomocy

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony