Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Elbląga powstrzymali dystrybucję narkotyków i zatrzymali 44-latka

Data publikacji 15.03.2023

Dystrybucję środków odurzających o niebagatelnej, czarnorynkowej wartości 800 tysięcy złotych, udaremnili policjanci kryminalni z Elbląga. 44-letni mężczyzna, w którego aucie policjanci znaleźli narkotyki, usłyszał już zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kara do 10 lat pozbawieni wolności może grozić 44-latkowi, w którego samochodzie policjanci kryminalni znaleźli środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przy ulicy Lubranieckiej w Elblągu. W mercedesie vito, w ukrytej przestrzeni technicznej auta, podczas przeszukania policjanci znaleźli woreczki foliowe z suszem roślinnym oraz zbryloną substancją, a także worek foliowy z tabletkami. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że są to: marihuana, haszysz, amfetamina oraz ecstasy. Łącznie dało to wynik ponad 18,5 kilograma środków odurzających oraz ponad 1000 tabletek ecstasy.

Mężczyzna odpowie przed sądem za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków. Jak ustalili policjanci, „towar” pochodził z jednego z krajów Unii i został przywieziony do Polski. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 800 tysięcy złotych.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wewnątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi kara od 3 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • różnego rodzaju narkotyki zapakowane w woreczki leżą w bagażniku samochodu
  • kupka kolorowych tabletek - środków odurzających
  • różnego rodzaju narkotyki zapakowane w worki umieszczone w pojemnikach
Powrót na górę strony