Aktualności

Policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

Data publikacji 20.03.2023

Policjanci łódzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego skodą, który jechał zbyt szybko. Okazało się, że w pojeździe znajduje się rodząca kobieta. Funkcjonariusze bez chwili namysłu, używając sygnałów uprzywilejowania pilotowali przyszłych rodziców do szpitala. Dzięki pomocy mundurowych, pasażerka skody na czas otrzymała profesjonalną lekarską pomoc. Szczęśliwej rodzinie życzymy dużo zdrowia.

W czwartek, 16 marca 2023 roku, około godziny 16:15 uwagę policjantów patrolujących ulicę Wojska Polskiego zwróciła skoda, której kierujący w terenie zabudowanym przekraczał dopuszczalną prędkość. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej żeby sprawdzić, co jest przyczyną rajdu kierowcy. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest bardzo zdenerwowany, ponieważ wiezie żonę na porodówkę. Obawiał się, że nie zdąży na czas, gdyż jak stwierdził "akcja porodowa już się zaczęła". Liczyła się każda minuta. Funkcjonariusze bez chwili wahania, przy użyciu sygnałów uprzywilejowanych, pilotowali kierowcę skody do jednego z łódzkich szpitali. Po drodze zgłosili to dyżurnemu, który mógł śledzić na kamerach drogę jaką przemierzała do szpitala skoda w eskorcie funkcjonariuszy łódzkiej drogówki.

Rodząca kobieta dojechała do szpitala w samą porę. Dzięki szybkiej reakcji policjantów kobieta otrzymała na czas pomoc medyczną. Niedługo później na świat przyszła zdrowa dziewczynka.

Szczęśliwej mamie i całej rodzinie życzymy dużo zdrowia i pomyślności, jak również bezpiecznych podróży.

(KWP Łódź/mg)

  • świeżo upieczona mama na na rękach dziecko, obok niej stroi mężczyzna trzymający w ręku policyjną maskotkę. obydwoje wpatrują się w dziecko
  • Policjanci pozują na tle radiowozu
Powrót na górę strony