Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z powiatu wałbrzyskiego odznaczony orderem „Honorowy dawca krwi - zasłużony dla zdrowia narodu”

Data publikacji 20.03.2023

Pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach asp. Arkadiusz Rusiecki został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy dawca krwi - zasłużony dla zdrowia narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadana osobie tylko raz w życiu. Policjant garnizonu wałbrzyskiego dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już blisko 30 litrów krwi.

W poprzednim tygodniu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu asp. Arkadiusz Rusiecki odebrał ministerialny order „Honorowego dawcy krwi - zasłużonego dla zdrowia narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie jest nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu ich aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Do kompletu boguszowski policjant otrzymał także legitymację zasłużonego honorowego dawcy krwi oraz list gratulacyjny.

Asp. Arkadiusz Rusiecki, obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od ukończenia osiemnastego roku życia odwiedza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i cztery razy do roku dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejszego – własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już blisko 30 litrów.

Krew to najcenniejszy dar życia i oddając jej niewielką ilość, pomagamy w bardzo dużym stopniu osobom, które tego naprawdę potrzebują. Dlatego warto brać przykład z boguszowskiego policjanta, który kieruje się słowami - "Oddaj Krew, Uratuj Życie”.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony