Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

35-letni diler miał 5 kilogramów narkotyków oraz nielegalną broń palną i amunicję

Data publikacji 20.03.2023

Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 35-letniego handlarza narkotyków, który bez wymaganego zezwolenia posiadał broń palną. W jego domu policjanci ujawnili prawie 5 kilogramów narkotyków w postaci mefedronu i marihuany oraz 3 sztuki nielegalnej broni. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli handlarza narkotyków. To 35-latek z powiatu krakowskiego. 17 marca br. o świcie kryminalni, a także  przewodnik z psem służbowym z Komendy Powiatowej Policji w Bochni udali się na miejsce zamieszkania 35-letniego dilera. Policjanci z wykorzystaniem psa policyjnego, w obecności 35-latka przeszukali całą posesję, znajdując i zabezpieczając 4 kilogramy mefedronu i ponad 1 kilogram marihuany, a także przedmioty służące do porcjowania tych narkotyków. Dodatkowo kryminalni  natrafili tam na 3 sztuki nielegalnie posiadanej broni palnej i duże ilości amunicji.

35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia, w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków i uczestnictwa w ich obrocie oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.

18 marca br., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / kp)

  • mefedron w worku foliowym
  • puszka z narkotykami wewnątrz
  • zapakowany w 3 worki foliowe mefedron i 1 worek z marihuaną

Film 386-69713.mp4

Pobierz plik 386-69713.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.48 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony