Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Raniżowa odnaleźli zagubionego 11-latka

Data publikacji 21.03.2023

Blisko dwie godziny funkcjonariusze z Posterunku Policji w Raniżowie szukali w piątek 11-letniego chłopca, który poszedł do lasu z ojcem. Przestraszony chłopiec zadzwonił do matki mówiąc, że ojciec jest pijany i śpi, a on nie wie, jak wrócić do domu. Utrzymując połączenie telefoniczne z chłopcem, policjanci pomogli mu wyjść z lasu. Dzięki policjantom 11-latek szczęśliwie trafił pod opiekę matki.

W miniony piątek (10.03.2023) około godziny 13.00, policjanci z posterunku w Raniżowie zostali powiadomieni o zagubieniu się dziecka w lesie. Z przekazanych informacji wynikało, że 52-letni mieszkaniec gminy Raniżów wyszedł ze swoim 11-letnim synem do lasu. Po kilku godzinach przerażony chłopak zadzwonił z telefonu ojca do matki i powiedział, że tata jest pijany i śpi, a on nie wie, gdzie jest i jak ma wrócić do domu.

Policjanci pojechali do matki chłopca i rozpytali ją na temat szczegółów zdarzenia. Obecny na miejscu 13-letni brat zagubionego 11-latka oświadczył, że wie gdzie ojciec chodzi do lasu. Chłopiec razem z policjantami pojechał we wskazane miejsce, ale okazało się, że 11-latka tam nie było.

Policjanci zadzwonili na telefon, z którego kontraktował się chłopiec. Funkcjonariusze jeździli po lesie radiowozem i cały czas utrzymywali kontakt telefoniczny z 11-latkiem, instruując go, jak ma znaleźć drogę, by wyjść z lasu, a następnie kierować się do najbliższych zabudowań. Funkcjonariuszom pomagał 13-latek, który także rozmawiał przez telefon z bratem. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach chłopiec poinformował, że znalazł jakieś zabudowania. Policjanci polecili, aby przekazał telefon dorosłej osobie. Kiedy w telefonie odezwał się głos dorosłej osoby, funkcjonariusze szybko ustalili, że chłopiec dotarł do Korczowisk i przyjechali po 11-latka.

Kiedy policjanci rozmawiali z odnalezionym chłopcem, z lasu wyszedł jego ojciec. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 52-latka. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

W sprawie trwają dalsze czynności, w toku których policjanci będą sprawdzać, czy 11-latek nie został narażony na niebezpieczeństwo.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony