Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca służb podczas reanimowania mężczyzny

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci w miejscu interwencji zjawili się pierwsi. Dzięki szybkiej reakcji i podjęciu resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z przybyłymi na miejsce innymi służbami uratowali życie człowieka.

Do zdarzenia doszło przy jednej z kołobrzeskich galerii. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące leżącego, sinego mężczyzny. W miejsce niezwłocznie zadysponował najbliższy patrol policji w składzie mł. asp. Stanisław Malepszak i sierż. Damian Skotnicki. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli grupę ludzi dookoła ok. 60-letniego mężczyzny leżącego na ziemi. Podbiegli do niego i sprawdzili czynności życiowe, mężczyzna nie oddychał. W związku z tym podjęli resuscytacje krążeniowo-oddechową. Uciskali klatkę piersiową oraz wykonywali wentylację mężczyzny aż do czasu przyjazdu innych służb, w tym załogi pogotowia ratunkowego, które wraz z zespołem Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu kontynuowało RKO.

Dzięki współdziałaniu wszystkich służb i szybkiej reakcji przybyłego na miejsce patrolu mężczyzna odzyskał krążenie i został zabrany do szpitala.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony