Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kilogramów narkotyków

Policjanci z Rawy Mazowieckiej, Radomia i Żyrardowa prowadząc wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie ponad 15 kilogramów środków odurzających. Decyzją sądu 23-latek trafił do aresztu, a jego 27-letni kompan otrzymał dozór.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy Policji w Rawie Mazowieckiej, Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu i Komendy Powiatowej w Żyrardowie wspólnie prowadzili działania na terenie powiatu skierniewickiego.

Z informacji, jakie docierały wcześniej do nich wynikało, że w jednym z domów w gminie Kowiesy produkowane są narkotyki w dużych ilościach.

17 marca 2023 roku po godzinie 15:00, pod obserwowanym adresem pojawili się policjanci. Z posesji nissanem wyjechał 23-latek podejrzany o przestępczy proceder. Funkcjonariusze chcąc zatrzymać mężczyznę użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten nie zatrzymał się do kontroli.

W trakcie ucieczki kierujący nissanem wyrzucił przez okno samochodu przedmioty, wykorzystywane do produkcji narkotyków, które zostały później zabezpieczone przez policjantów. Mężczyznę po krótkim pościgu zatrzymano.

Na posesji policjanci zastali 27-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który także został zatrzymany.

Podczas przeszukania i oględzin ustalono, że dom był specjalnie przygotowany do produkcji narkotyków, a świadczyły o tym między innymi zgromadzone tam półprodukty. Zabezpieczone substancje w stanie stałym, oraz ciekłym zostały przewiezione do badań laboratoryjnych. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

W sumie zabezpieczono ponad 15 kilogramów gotowych narkotyków oraz butelki i inne przedmioty o różnej pojemności z półproduktami, z których można było wytworzyć substancje psychotropowe w ilości nawet kilkudziesięciu kilogramów.

W miejscu zamieszkania 23-latka policjanci znaleźli jeszcze ponad 500 gramów marihuany.

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, zaś wobec jego 27-letniego kompana zastosowano policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyznom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/po)

  • Zdjęcie przedstawia różne substancje w foliowych opakowaniach, które leżą na stole.
    Zabezpieczone środki odurzające
  • Zdjęcie przedstawia osobę ubraną na czarno z odblaskową opaską z czarnym napisem POLICJA na prawym ramieniu. Przed nim na szafce leżą różne substancje zapakowane w foliowe torebki.
    Policjant zabezpiecza nielegalne substancje
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, który prowadzi po swojej prawej stronie zatrzymanego. Mężczyzna ma kajdanki na rekach trzymanych z tyłu. Przed nimi widać zaparkowany oznakowany radiowóz.
    Policjant prowadzi zatrzymanego

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kilogramów narkotyków

Nagranie audio 255-166063.mp4

Pobierz plik 255-166063.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.36 MB)

Powrót na górę strony