Aktualności

Wzruszające podziękowania dla lubińskich policjantów za odnalezienie 72-latka

Data publikacji 21.03.2023

„(…) Noc z soboty na niedzielę była dla mnie i mojej najbliższej rodziny pełna niepewności, lęku i niewyobrażalnego strachu. Zaginął mój Tato. Czas płynął, a nasze rodzinne poszukiwania niewiele dały. Do działania przystąpili fantastyczni funkcjonariusze z Lubina. Po kilku godzinach bardzo intensywnych poszukiwań wielu osób i pieska tropiącego, odnaleźliśmy mojego Tatę. Chciałabym ogromnie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcje poszukiwawczą. Dziękuję za Wasze sprawne działania, troskę i profesjonalizm, który doprowadził sprawę do szczęśliwego finału (…)” To część podziękowań córki zaginionego mężczyzny, którego odnaleźli zaangażowani w sprawę policjanci.

Lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 72-letni mieszkaniec Lubina wyszedł z domu i rodzina straciła z nim kontakt. Początkowo starali się na własną rękę odnaleźć seniora, kiedy jednak czas uciekał, a starszy Pan do domu nie wracał, lęk i strach o jego życie stawał się coraz silniejszy dla jego najbliższych. Córka postanowiła zwrócić się o pomoc do lubińskich policjantów.

Nie tracąc czasu, który w takich sytuacjach ma kluczowe znaczenie, mundurowi przystąpili do poszukiwań. Działania były koordynowane przed dyżurnych lubińskiej jednostki. W akcję włączyli się policjanci pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego z naczelnikiem prewencji i kierownikiem dzielnicowych na czele. Do działań przystąpił również przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy, po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony w stanie wyziębienia, gdyż jak się okazało, parę godzin leżał na betonie, w miejscu niewidocznym, za ogrodzeniem jednego z pomieszczeń gospodarczych w Lubinie.

Policjanci na miejsce niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Do czasu przyjazdu ratowników, funkcjonariusze udzielili 72-latkowi pomocy przedmedycznej i okryli seniora kocem, aby uniknąć dalszego wychłodzenia organizmu. Po udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna został przekazany rodzinie.

Słowa uznania, wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

"Ostatnia noc z soboty/niedzielę była dla mnie i mojej najbliższej rodziny pełna niepewności, lęku i niewyobrażalnego strachu. Zaginął mój Tato. Czas płynął, a nasze rodzinne poszukiwania niewiele dały. Do działania przystąpili fantastyczni funkcjonariusze z Lubina. Po kilku godzinach bardzo intensywnych poszukiwań wielu osób i pieska tropiącego, odnaleźliśmy mojego Tatę. Chciałabym ogromnie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcje poszukiwawczą. Dziękuję za Wasze sprawne działania, troskę i profesjonalizm, który doprowadził sprawę do szczęśliwego finału. Szczególne podziękowania kieruję do: sierż. Piotra Kołodyńskiego, sierż. Piotra Czycza, kom. Piotra Dwojaka, asp. szt. Zbigniewa Dziędzioły oraz asp. Tymoteusza Minkini."

(KWP Wrocław/mg)

Powrót na górę strony