Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niezwykłą wrażliwością na los drugiego człowieka wykazali się policjanci kwidzyńskiej patrolówki

Data publikacji 22.03.2023

„...W imieniu swoim i małżonka, pragnę złożyć na ręce Panów Policjantów Borowskiego i Talara najserdeczniejsze podziękowania za okazanie serca oraz – za tak – w naszej ocenie profesjonalne, empatyczne, podmiotowe, pedagogiczne, humanistyczne, psychologiczne podejście do zdarzenia, które zaistniało 16 marca 2023 r. z udziałem naszego syna…” To część podziękowań rodziców bezdomnego mężczyzny, którym zaopiekowali się zaangażowani w sprawę policjanci.

Kwidzyńscy policjanci w czwartek, 16 marca 2023 roku otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 20-letni bezdomny mężczyzna dokonał kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego st. sierż. Mateusza Borowskiego i post. Szymona Talara, poruszył los bezdomnego mężczyzny.

Funkcjonariusze poinformowali 20-latka o schroniskach dla osób bezdomnych i instytucjach pomocowych, które opiekują się właśnie potrzebującymi pomocy osobami. Dzięki zaangażowaniu i empatii funkcjonariuszy mężczyzna został przewieziony przez nich do ośrodka uzależnień w Opaleniu, w którym została mu okazana niezbędna pomoc. Taki gest wynikający z głębi serca sprawia, że u osób potrzebujących, pojawia się przekonanie, że nie są pozostawieni sami sobie. Że są policjanci, na których mogą liczyć. Słowa uznania, wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę, która może potrzebować pomocy, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Twój telefon może uratować jej życie.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony