Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przemyt ludzi z Ukrainy do Polski, a następnie do innych krajów Europy Zachodniej. 33-latek został zatrzymany wczoraj późnym wieczorem w centrum Warszawy. Nakaz aresztowania 33-latka został wydany przez władze ukraińskie w grudniu ubiegłego roku.

Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że mężczyzna w 2015 roku dołączył do zorganizowanej grupy przestępczej, której celem był przemyt ludzi różnych narodowości poza granicę Ukrainy oraz werbowanie w tym celu przewoźników.

Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności. Jeśli Sąd podejmie taką decyzję to mężczyzna zostanie wkrótce deportowany na Ukrainę.

(KSP)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • dwaj policjanci z zatrzymanym mężczyzną przy radiowozie

Film Prowadzenie zatrzymanego

Pobierz plik Prowadzenie zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 45.07 MB)

Powrót na górę strony