Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ukrywał się przed funkcjonariuszami w szafie – wpadł podczas działań „Bezpieczne Osiedle”

Data publikacji 23.03.2023

Niektórzy tak bardzo nie chcą wpaść w ręce policjantów, że stosują sprytne sztuczki. Potrafią ukryć się pod prysznicem albo łóżkiem. W naszym mieście również takich przykładów nie brakuje. Zdarzały się przypadki ukrywania się w szafce pod zlewem, w łóżku, czy w gołębniku. Tym razem poszukiwany przez organy ścigania mężczyzna ukrył się w.. szafie.

Dzielnicowa z Komisariatu Policji Szczecin - Nad Odrą otrzymała informację o miejscu przebywania osoby ukrywającej się przed wymiarem sprawiedliwości. Pojechała pod wskazany adres. Kobieta, która otworzyła drzwi oświadczyła, że nikogo poza nią w mieszkaniu nie ma, a syn, który jest poszukiwany wyszedł. Policjantka, która w ramach działań „Bezpieczne Osiedle” pełniła służbę wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej, nie uwierzyła w zapewnienia kobiety, a mając już doświadczenie wiedziała, gdzie szukać wskazówek. Bacznie obserwując otoczenie i meble w pokoju zobaczyła, że drzwi szafy są uchylone. Kiedy ją otworzyła, okazało się, że w szafie ukrywał się poszukiwany mężczyzna. Został natychmiast zatrzymany i najbliższe 16 dni spędzi w areszcie.

Policjanci z Komisariatu Szczecin - Nad Odrą wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego i Żandarmerii Wojskowej, przeprowadzili kolejne intensywne działania pod nazwą „Bezpieczne Osiedle”.

Funkcjonariusze kontrolowali obiekty handlowe, centra, dyskonty, pętle autobusowe i tramwajowe pod kątem wandalizmu i chuligańskich wybryków. Mundurowi sprawdzali miejsca zagrożone, które zostały zgłoszone przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zagrożone rejony dzielnicowych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na włamania na terenach ogrodów działkowych, kradzieże złomu i inne czyny zabronione. Dzielnicowi podczas działań zainteresowali się także miejscami, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i poszukiwane.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • policjantka i funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej prowadzą zatrzymanego do samochodu żandarmerii
  • pora nocna policjant i dwaj funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej stoją na przeciwko zaparkowanych przed nimi radiowozu policji i dwóch samochodów żandarmerii
Powrót na górę strony