Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "24 Blue Rad"

Data publikacji 23.03.2023

W dniach 23 i 24 marca br. na terenie państw członkowskich organizacji RAILPOL oraz państw kooperujących z RAILPOL obywają się działania "24 Blue Rad".

Celem akcji jest przede wszystkim kontrola osób przemieszczających się na obszarach kolejowych, sprawdzanie ich tożsamości i kontrola przestrzegania przepisów porządkowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. W szczególnym zainteresowaniu pozostają osoby, których zachowanie może wskazywać na popełnienie czynów związanych z kradzieżami, w tym kradzieżą metali/miedzi, nielegalnej migracji, przestepczością narkotykową czy chuligańskimi wybrykami. 

Nazwa RAILPOL stanowi skrót od Railway Police (Policja Kolejowa), jest to międzynarodowa sieć organizacji/instytucji odpowiedzialnych za działania policyjne na kolejach w Państwach Członkowskich UE, której celem jest wzmocnienie i intensyfikacja międzynarodowej współpracy policji kolejowych w Europie na potrzeby zapobiegania zagrożeniom i zapewnienia efektywnych środków przeciw przestępstwom trans-granicznym.

Działania te wpisują się w szereg przedsięwzięć podejmowanych przez polską Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa, w tym na obszarach kolejowych.

KGP / mk

Powrót na górę strony