Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowodworski policjant adoptował porzuconego szczeniaka

Data publikacji 24.03.2023

W jednej z miejscowości powiatu nowodworskiego ktoś pozostawił w kartonie przy drodze 6 małych szczeniaków. Jednemu z nich dom podarował nowodworski policjant. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy służb i pracowników urzędu miasta, wszystkie pociechy nie pojechały do schroniska.

W czwartek, 23 marca 2023 roku około godziny 12.00 funkcjonariusze nowodworskiej Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie o pozostawionych w kartonie 6 szczeniakach na trasie Marzęcino-Osłonka. Z uwagi na to, że nie było gdzie ich umieścić, odezwali się do oficer prasowej nowodworskiej policji, z którą często współpracują w tematach pomocy zwierzętom.

Policjantka skontaktowała się z Nowodworskim Stowarzyszeniem Iskierka, które jak zawsze służy pomocą i tym razem również zaoferowali swoją pomoc w umieszczeniu ich w domu tymczasowym. Funkcjonariuszka pokazała zdjęcie maluchów asp. szt. Rafałowi Pełczyńskiemu, wywołało to u policjanta wiele emocji. Funkcjonariusz pokazał, jak wielkie ma serce i postanowił przygarnąć jednego z maluchów, który ma wyjątkowo piękne niebieskie oczy. Policjant zyskał wiernego przyjaciela i nazwał go „Lucky”, który od teraz będzie z nim na dobre i złe. W międzyczasie dzięki strażnikom miejskim i pracownikom Urzędu Miasta wszystkie szczeniaki znalazły kochane domy. Cieszymy się, że dzięki szybkiej reakcji i dobrym sercom wszystkich ludzi zaangażowanych w sytuację miała ona jednak szczęśliwy koniec.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Pamiętajmy, że porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 r. Dokładniej dotyczy go Art. 6.2 pkt 11: „Porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”. Każdy, kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Policjanci apelują do posiadaczy zwierząt o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę, a także przypominają, by nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast poinformować odpowiednie służby.

(KWP w Gdańsku / sc)

  • policjant z adoptowanym szczeniakiem
  • policjant trzyma szczeniaka
  • policjant w ręku trzyma szczeniaka
  • uratowany szczeniak
  • porzucone szczeniaki przy drodze
  • strażnicy miejscy w schronisku z uratowanymi szczeniakami
Powrót na górę strony