Aktualności

Policjanci pomogli porzuconemu psu

Data publikacji 27.03.2023

Policjanci pomogli psu, którego właściciel bezdusznie porzucił w lesie. Przestraszony zwierzak początkowo nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Mundurowi zaopiekowali się czworonogiem i dopilnowali aby nic mu się nie stało. Dzięki skutecznej reakcji policjantów, jeszcze tego samego dnia, pies znalazł nowy dom.

Wczoraj po godz. 10:00, dyżurny niżańskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która podczas spaceru zauważyła w lesie porzuconego psa. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli przegryziony, związany od góry foliowy worek, w którym znajdował się mały pies. Policjanci ostrożnie i spokojnie podeszli do wystraszonego czworonoga, który początkowo był agresywny w stosunku do nich. Mundurowi cierpliwie oswajali pupila, którego po chwili wynieśli z lasu na rękach.

Policjanci wspólnie z dyżurnym zorganizowali bezpieczne miejsce dla zwierzaka. Jeszcze tego samego dnia, dzięki skutecznej akcji mundurowych, porzucony psiak znalazł nowego właściciela, który poruszony jego losem zaoferował dla niego stałą opiekę.

(KWP Rzeszów/mg)

  • umundurowany policjant wydział9u ruchu drogowego na tle policyjnego radiowozu trzyma na rękach pieska
  • leśna ścieżka, w tle widoczny przy jednym z drzew worek
  • uratowany piesek siedzący na leśnej polanie
  • zdjęcie foliowego worka w którym zawinięty był pies
  • pies obwąchujący dłoń policjanta
  • brązowy pies na tle kolorowego worka w który był owinięty
Powrót na górę strony