Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jednośladem bezpiecznie do celu

Data publikacji 05.04.2023

1 kwietnia br. Policja rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

„Jednośladem bezpiecznie do celu” to akcja profilaktyczna mająca na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. To również czas na promowanie właściwych zachowań wobec innych użytkowników drogi.

Dlatego też policjanci przypominają, że droga jest dla wszystkich. Tym samym korzystając z niej, mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki. Przestrzegajmy przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Sygnalizujmy zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto też zadbać o bycie widocznym na drodze.

Grafika akcji informacyjno-edukacyjnej "Jednośladem bezpiecznie do celu". Niebieskie, cieniowane tło. Zawartość plakatu: napis "Jednośladem bezpiecznie do celu", czarne symbole graficzne w poziomie od lewej: motocyklisty, motorowerzysty, rowerzysty, użytkownika hulajnogi. Na grafice ślad opony pojazdu. Poniżej niebieski pas poziomy z gwiazdą policyjną, symbolem ruchu drogowego - rombem z wpisaną literą R.

 

Akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu” organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z firmą Screen Network S.A., która wyemituje spoty na swoich ekranach i kurtynach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych. Firma Screen Network to sieć ponad 20 000 ekranów reklamowych, które każdego dnia docierają do ponad 6 milionów osób. Działania potrwają do 22 czerwca br.

Policjant na motocyklu widoczny w tylnej szybie samochodu.

Rowerzyści widziani przez szybę radiowozu, w prawym dolnym rogu czapka policjanta ruchu drogowego.

Dwaj policjanci ruchu drogowego na motocyklach.

Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

RD KGP

Foto: KWP Gorzów Wlkp.

Film Hulajnogą bezpiecznie do celu

Pobierz plik Hulajnogą bezpiecznie do celu (format mp4 - rozmiar 1.5 MB)

Film Motocyklem bezpiecznie do celu

Pobierz plik Motocyklem bezpiecznie do celu (format mp4 - rozmiar 2.1 MB)

Film Motorowerem bezpiecznie do celu

Pobierz plik Motorowerem bezpiecznie do celu (format mp4 - rozmiar 3.88 MB)

Film Rowerem bezpiecznie do celu

Pobierz plik Rowerem bezpiecznie do celu (format mp4 - rozmiar 2.15 MB)

Powrót na górę strony