Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kielecki policjant na podium Półmaratonu Ślężańskiego

Data publikacji 27.03.2023

W sobotę odbył się Półmaraton Ślężański, w którym wystartował policjant z kieleckiego oddziału prewencji. Malowniczą ale wymagającą technicznie trasę na Dolnym Śląsku, prowadzącą wokół góry Ślęża mł. asp. Michał Kołomański pokonał w czasie 01:18:22. Jak twierdził zawodnik: „do życiówki zabrakło 3 minuty, jednak to solidny wynik biorąc pod uwagę charakterystykę i ukształtowanie terenu”.

O Michale i jego wynikach w bieganiu wspominaliśmy już wielokrotnie. I jak nie podzielić się kolejnymi doniesieniami o sukcesach, skoro swoją pasję realizuje na tak wysokim poziomie, skutecznie łącząc ją ze służbą w Policji?

Policjant kieleckiego oddziału prewencji w sobotę (25.03. 2023) wziął udział w Półmaratonie Ślężańskim. Trasa ponad dwudziestokilometrowego biegu wiodła wokół góry Ślęża. Na starcie stanęło ponad 2100 zawodników. W ramach sobotnich zmagań odbywały się także Mistrzostwa Polski Policji.

Trasa biegu, jak wspomina Michał, była trudna technicznie.

- Od startu przez 10 kilometrów trasa prowadziła pod górę, koniec biegu też stanowił spory podbieg. Na starcie było ciepło, jednak później wszyscy zmagali się z silnym wiatrem – mówi mł. asp. Michał Kołomański.

Niełatwe warunki jak zwykle nie przeszkodziły naszemu zawodnikowi zabłysnąć w kilku kategoriach. W klasyfikacji wiekowej M35 zajął pierwsze miejsce, wśród policjantów biorących udział w zawodach był trzeci. Czas 01:18:22 pozwolił za zajęcie 17. miejsca w kategorii open.

- Nie była to trasa na bicie życiowych rekordów. Do tego zabrakło 3 minut, ale wynik jest solidny. Za 3 tygodnie planuję kolejny start w Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie w Dębnie – dodaje Michał.

Ja widać sezon biegowy zapowiada się obiecująco. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(KWP w Kielcach / kp)

  • najlepsi zawodnicy stoją na podium trzymając puchary
  • zawodnik stoi na podium trzymając medal i nagrodę
  • zawodnik w trakcie biegu, w tle publiczność
  • grupa biegaczy biegnie ulicą miasta
  • grupa biegaczy startująca do biegu
Powrót na górę strony