Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnobrzeski policjant oraz jego brat - funkcjonariusz Służby Więziennej, w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 27.03.2023

Policjant z Zespołu Kryminalnego dolnobrzeskiego komisariatu oraz jego brat, który jest strażnikiem więziennym w Zakładzie Karnym w Wołowie, zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. Czujni funkcjonariusze, doprowadzili do zatrzymania pojazdu i odebrali kluczyki siedzącemu za kierownicą mężczyźnie. Wezwany patrol Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Wołowie przeprowadził badanie stanu trzeźwości 66-latka, które wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on wymaganych do kierowania uprawnień.

Policjant z Zespołu Kryminalnego Komisariatu w Brzegu Dolnym oraz jego brat, 26 marca br. w godzinach popołudniowych, który jest funkcjonariuszem Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Wołowie, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyli, że kierujący samochodem marki Opel jadący przed nimi, nie trzyma się prawidłowego toru jazdy oraz prowadzi pojazd całą szerokością jezdni.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych braci udało się zatrzymać samochód kierowany przez 66-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. Wezwani na miejsce policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, iż kierujący 66-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo nie było to jego pierwsze tego typu przewinienie.

66-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Postawa naszego kolegi oraz jego brata to przykład, że mundur i związane z nim ślubowanie nosi się w sercu, a nie tylko na służbie. Dzięki ich reakcji na szczęście nie doszło do żadnego poważnego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy!

Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, iż może być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, powiadom o tym Policję! Być może uratujesz komuś zdrowie, a nawet życie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony