Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna praca policjantów doceniona w formie bardzo miłych podziękowań

Data publikacji 28.03.2023

„... Panie Komendancie jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem profesjonalizmu, zaangażowania a przede wszystkim skuteczności działania. Odzyskany sprzęt pozwolił nam odbudować pełne zdolności produkcyjne.” – to fragment podziękowania dla policjantów ze szczecineckiej jednostki za odzyskanie skradzionego mienia o wartości prawie 200 tys. zł.

W miniony piątek (24.03.2023 r.) w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku odbyło się spotkanie policjantów, kadry kierowniczej oraz właścicieli szczecineckiej firmy SIATEX. Właśnie w ten wyjątkowy sposób właściciele okradzionej z elektronarzędzi i narzędzi firmy chcieli podziękować insp. Andrzejowi Dziemianko Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku za profesjonalizm, zaangażowanie i skuteczność działania szczecineckich policjantów. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane również pod adresem policjantów, którzy z pełnym poświęcenia działaniem i zaangażowaniem doprowadzili do odzyskania większej części utraconego w wyniku włamania do firmy mienia.

Z uwagi na skalę strat zostało wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo — właściciel straty oszacował na kwotę 275 tys. złotych. Już trzy dni po zdarzeniu, dzięki zebranemu w tej sprawie materiałowi dowodowemu, 16 marca br. sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy wobec dwóch mężczyzn w wieku 43 i 27 lat.

„Panie Komendancie, proszę nam wierzyć - widząc straty i ogołocenie z narzędzi firmy nie widzieliśmy sensu prowadzenia dalej naszej działalności. Uratowaliście nie tylko naszą firmę, ale również rodziny osób, które u nas pracują. Bez odzyskania tych narzędzi byłoby nam ciężko odbudować firmę i jej możliwości produkcyjne „- dodała na koniec właścicielka firmy.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • dwaj mężczyźni w tym jeden policjant stoją razem z kobietą, która trzyma kwiaty
  • trzej mężczyźni, dwóch z nich trzyma po jednej róży, trzeci trzyma podziękowania oprawione w ramki
  • trzymane w rękach podziękowania oprawione w ramki
Powrót na górę strony