Aktualności

Szczecińscy policjanci zabezpieczyli podrobione towary o wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 28.03.2023

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prowadzili działania pod kątem wyeliminowania z obrotu towarów opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi. Ich wartość wyceniono na ponad 500 tysięcy złotych. Łącznie zabezpieczono ponad 1300 sztuk nielegalnego towaru.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie ustalili osobę, która wprowadzała do obrotu podrobioną odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mężczyzna oferował do sprzedaży podrobione produkty znanych markowych firm.

Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 1300 sztuk odzieży, bielizny oraz akcesoriów. Wszystkie produkty sprzedawane były za dużo niższą cenę niż oryginalne i były nielegalnie oznaczone logotypami renomowanych firm. Właściciel podrobionych towarów za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi i czynienie z tego stałego źródła dochodu grozi od 6 miesięcy do 5 lat lat pozbawienia wolności.

(KWP Szczecin/mg)

  • zabezpieczona odzież widząca na wieszakach
  • zabezpieczone okulary przeciwsłoneczne
  • różne rodzaje perfum w kartonie
  • buty leżące w kartonie
  • zabezpieczone plecaki
  • zabezpieczona bielizna w kartonie
Powrót na górę strony